Ako obuť pneumatiky RainSport 3

Dezén na optimálny odvod vody na našich pneumatikách RainSport 3 a RainExpert 3 je jedinečný. Aby ste mohli využívať všetky výhody týchto pneumatík, je potrebné ich správne obuť. V tomto článku vysvetlíme, ak ich obuť a prečo na spôsobe obutia záleží.

01_what_is_the_right_way_to_fit

Ako správne obuť pneumatiky?


Dizajn pneumatík RainSport 3 a RainExpert 3 kombinuje to najlepšie zo smerových a asymetrických dezénov behúňa. Čo to však znamená pre ich obúvanie? Zatiaľ čo smerové pneumatiky majú na boku vytlačenú šípku uvádzajúcu určený smer jazdy, asymetrické pneumatiky (vrátane tých s dezénom behúňa na optimálny odvod vody) majú na boku vyrazené slová. Na smere jazdy nezáleží. Rozhodujúce je, aby strana označená slovom OUTSIDE (vonkajší) smerovala von k vozovke a nie ku stredu vozidla. RainSport 3 a RainExpert 3 sa obúvajú ako asymetrické pneumatiky, pričom väčšie bloky behúňa sú na vonkajšej strane.


Ako môžete vidieť na nákrese, RainSport 3 má ako pomôcku jasne vyznačené slová OUTSIDE (vonkajší) a INSIDE (vnútorný). To isté platí pre model RainExpert 3.

RainSport 3 získal prestížnu cenu RedDot Design Award. Porotcovia ocenili jeho inovatívnu technológiu a jasný, jedinečný prínos.

Uniroyal - značka skupiny Continental.*