10 vecí, ktoré by ste vždy mali mať v aute

Život si môžete uľahčiť tým, že si okrem zimnej núdzovej výbavy zbalíte ešte zopár vecí navyše. Tu sa dozviete, ako vám našich 10 odporúčaní môže pomôcť, pokiaľ si budete chcieť urobiť prestávku alebo vás postihne porucha. 

  1. Lepiaca páska. Všestranná izolepa je nevyhnutná pri mnohých situáciách – od provizórnych opráv karosérie až po prvú pomoc na ceste.
  2. Svietidlo na kľučku. Pomôže vám stanoviť príčinu technickej poruchy, ale aj nájsť v tme ostatných. A nemusíte sa obávať vytekajúcich alebo príliš starých batérií.
  3. Pracovné rukavice. V zime vás zahrejú a okrem toho vám poskytnú ochranu, až sa budete namáhať s maticami kolies alebo keď budete potrebovať siahnuť na horúce časti motora.
  4. Multitool. Nikto netúži neustále voziť so sebou kompletnú súpravu náradia. Multitool splňuje všetky základné potreby.
  5. Prikrývka. Ďalší viacúčelový doplnok. V zime zahreje, ale aj ochráni pred slnkom. Prikrývka z materiálu Mylar (záchranárska fólia) skvelo zahreje a okrem toho poslúži na mnohé ďalšie účely. Môžete do nej napríklad zachytiť dážď, keď potrebujete zdroj vody. Možno ju využiť aj na sušenie oblečenia alebo na upútanie pozornosti vďaka jej lesklému povrchu.
  6. Kýblik. I kýblik možno využiť na rad účelov – od zachytávania dažďovej vody po núdzovú toaletu. Je síce objemný, ale môžete doň niečo uložiť alebo si môžete obstarať skladací variant.
  7. Nabíjačka na telefón do auta. Neodmysliteľný každodenný pomocník. Pri riadení môžete mať telefón s hands-free zapojený do zásuvky. Bude tak nabitý, kedykoľvek ho budete potrebovať. Pre prípad núdze môžete zvážiť aj ručnú nabíjačku na kľučku.
  8. Papierové utierky. Možné využitia sa ani nedajú všetky vymenovať – od odstraňovania hmyzu z čelného skla po utieranie zvyškov jedla z tváre vášho dieťaťa. Papierové utierky navyše využijete aj pri kontrole hladiny oleja.
  9. Nástroj na prestrihnutie bezpečnostného pásu / rozbitie okna. Tento nástroj 2 v 1 dúfajme nikdy nebudete potrebovať, ale pokiaľ by ste v aute predsa len uviazli, môže vám zachrániť život.
  10. Dlhý plynový zapaľovač, prázdna plechovka od kávy a čajové sviečky. Pokiaľ niekde uviaznete za chladnej noci, určite uvítate improvizovaný zdroj tepla. Stačí dať čajové sviečky do plechovky od kávy a plechovku postaviť na stabilný, rovný povrch odolný voči teplu. To vás zahreje až na štyri hodiny 
Uniroyal - značka skupiny Continental.*